q-premium q-service
serwis samochodowy telefon
wymiana opon promocjadezynfekcja klimatyzacji promocjaopony letnie promocjaprzegląd wiosenny

Kontrola stanu zawieszenia – sprawdź, jak to się odbywa w Q-Service Premium

Jako nowoczesny serwis samochodowy w Krakowie proponujemy Klientom szeroką gamę usług – w tym przegląd samochodowy, wymianę opon oraz kontrolę stanu zawieszenia pojazdu. Podczas badania zawieszenia sprawdzamy:

  • luzy w połączeniach (np. łożysk),
  • stan amortyzatorów,
  • sztywność elementów sprężystych,
  • opór tarcia.

Do sprawdzenia parametrów poszczególnych elementów wchodzących w skład układu zawieszenia wykorzystujemy odpowiedni sprzęt. Przykładowo luzy w połączeniach wykrywamy przy pomocy urządzeń, które wymuszają szarpnięcia kołami pojazdu.

Jeżeli wykryjemy nieprawidłowości, nasi Klienci mogą liczyć na kompleksową pomoc – zatrudniamy fachowców, którzy poradzą sobie z usunięciem wszelkich usterek.

Kiedy warto umówić się na kontrolę stanu zawieszenia?

Nasza stacja kontroli pojazdów naprawia samochody różnych marek. Fachowcy z Q-Service Premium najczęściej stykają się z problemem zużytych amortyzatorów. Ich stan powinien być na bieżąco kontrolowany, ponieważ przekłada się na poprawność działania innych części, np. łączników stabilizatorów czy końcówek drążków.

Jak rozpoznać, że z zawieszeniem dzieje się coś niepokojącego? Do serwisu samochodowego warto się umówić wówczas, gdy podczas wchodzenia w zakręty pojawiają się przechyły. Także wibrujący układ kierowniczy może świadczyć o tym, że w układzie zawieszenia doszło do usterki. W takich sytuacjach należy jak najszybciej skonsultować się z fachowcami.

 

Copyright © 2021 Q-Premium

Projekt i budowa: www.eikon.pl